Předkontace

<< Klikněte pro zobrazení obsahu >>

Navigace:  Moduly aplikace > Podvojné účetnictví > Nastavení >

Předkontace

Menu: Podvojné účetnictví -> Nastavení -> Předkontace

 

Předkontace jsou určeny pro snažší zaúčtování dokladů. Každá předkontace obsahuje jméno (popis) s účelem předkontace, dále účet z účetní osnovy pro stranu MD a účet pro stranu D. Každá předkontace je přiřazena k jedné agendě. Při zadávání dokladů si nemusíte pamatovat čísla účtů, ale ve většině případů stačí vybrat správnou předkontaci a aplikace sama nastaví účty, na které se má položka zaúčtovat. Je možné přednastavit si výchozí předkontaci pro příjem a pro výdaj. Pokud popis na výpisu bude obsahovat tento text, tak se předkontace použije. 

 

frmPredkontace

 

Po rozklinutí zvolené předkontace se zobrazí detail předkontace.

 

Upozornění: Předkontace se nevážou ke konkretnímu roku! Jsou společné pro všechny roky. Pokud jsou v osnově používaného roku zadané oba účty použité v předkontaci, tak se tato předkontace nabízí při práci s doklady tohoto roku.

 

Vyhledávání:

 

Název:

Hledání předkontací podle názvu. Stačí zadat jakoukoliv část názvu. Pro vyhledání je třeba použít tlačítko Hledat nebo stisknout klávesu ENTER.

 

Agenda:

Zobrazení předkontací podle zadané agendy.

 

Účet:

Hledání předkontací podle čísel účtů MD nebo DAL. Stačí zadat libovoulnou část účtu. Pro vyhledání je třeba použít tlačítko Hledat nebo stisknout klávesu ENTER.

 

Chybné předkontace:

Zobrazení chybových předkontací, pokud se předkontace váže na účet, který není v účtové osnově.